Nasz Partner TNT/FedEx wspiera swoich klientów podczas Brexitu.
TNT przygotowuje się do płynnego wdrożenia nowych procesów w związku z nadchodzącym Brexitem. Dzięki wiedzy z zakresu handlu międzynarodowego, nowoczesnym systemom IT i specjalistom ds. odpraw celnych na całym świecie, nasi Partnerzy są przygotowani na każdą ewentualność.. Powołali interdyscyplinarną grupę roboczą ds. Brexitu, która na bieżąco analizuje jego potencjalne skutki i podejmuje wszelkie działania, aby zagwarantować gotowość do nadchodzących zmian i pomóc Ci przygotować się do nowych procesów i przepisów.
W dobie przemian warto polegać na zaufanych dostawcach usług. Dlatego potrzebujesz partnera, który ułatwi Ci poruszanie się po zmieniających się ścieżkach przyszłości. Nasi Partnerzy mają 72 lata doświadczenia w doręczaniu przesyłek na całym świecie. Dzięki wiedzy dotyczącej handlu międzynarodowego, nowoczesnym systemom IT i setkom specjalistów ds. celnych zyskujesz pewność, że jesteśmy doskonale przygotowani na wszystkie wyzwania, jakie przyniesie przyszłość. Zobaczcie poniżej jaka siłą drzemie w naszych Partnerach - to daje przekonanie że z nimi nie straszne nam żadne zmiany
Cytując za naszym partnerem:
Brytyjski parlament zagłosował przeciwko warunkom umowy o wystąpieniu Wielkiej Brytanii z UE.
Aby osiągnąć porozumienie w sprawie Brexitu, umowa o wystąpieniu Wielkiej Brytanii z UE musi zostać ratyfikowana większością głosów w parlamencie brytyjskim.
W przypadku braku osiągnięcia konsensusu, Wielka Brytania opuści UE 29 marca 2019 r. bez porozumienia, a traktaty podpisane z Unią przestaną obowiązywać w Wielkiej Brytanii. W takim scenariuszu handel będzie się odbywał na zasadach ustalonych przez Światową Organizację Handlu (WTO). Oznacza to, że Zjednoczone Królestwo nie będzie już częścią jednolitego rynku UE ani unii celnej, a przesyłane towary będą podlegać odprawie granicznej i celnej.
Najprawdopodobniej podejmowane będą starania w celu uniknięcia wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii bez porozumienia. Rząd brytyjski może próbować negocjować zmiany w jego treści i podjąć drugą próbę jego przyjęcia w parlamencie brytyjskim.